[  کاربر میهمان  ] [ صفحه اصلی ][ پیشنهادات

  سه‌شنبه 1 آبان 1397 

   
 
  گزارش آب و هوا

 صفحه اصلی


 

با توجه به اهمیت پارامترهای هواشناسی در برنامه ریزی های روزمره بر آن شدیم تا با درج اخبار آب و هوای این دیار ، اطلاعات دقیق و مفیدی در اختیار هموطنان عزیز قرار دهیم .

 
 

  واحد اندازه گیری: درجه سانتیگراد ( °C )

وضعیت آب و هوایی  سه‌شنبه 1 آبان 1397

 
° ۹  دما :  
----- سمت باد :  
۱۰۰۰۰متر دید افقی :  
° ۰ نقطه شبنم :  

--- Hpa

فشار :  
° ۳ کمینه دما :  
° ۹ بیشینه دما :  
---  میلیمتر بارندگی :  
۸۷ % کمینه رطوبت :  
۴۳ % بیشینه رطوبت :  
 
 
 

از عمر رسمي اين رشته در جهان بيش از يك قرن مي گذرد اما قدمت و سابقه حقيقي دانش هواشناسي رشته در اعماق تاريخ علوم داشته و به ابتداي خلقت انسان باز مي گردد كه در محاصره هوا ، اين سيال بي رنگ حيات بخش قرار داشت. باد ، باران  و دماي هوا و دهها متغير ديگر هواشناسي انسان را از همان روز ازل در بر گرفت و تا امروز هم انسان از دايره تاثيرات آنها نرهيده است و به جرات ميتوان گفت كه هيچ رشته اي از علوم تا به اين حد به حيات و ممات موجودات كره خاكي اثر گذار و مرتبط نبوده و هيچ متغيري چون هوا كه دم و بازدم موجودات زنده را در هر لحظه به زندگي متصل  مي نمايد ، با اهميت و در خور توجه نبوده است.

 

 گزارش آب و هوا

 قیمت طلا، سکه و ارز

 تقویم روز ایران و جهان

 فرهنگ لغت آنلاین

 لینک های سودمند

 تلفن همراه

 کتابخانه الکترونیک

 
 تاریخچه علم هواشناسی

همگام با رشد و خيزش هاي علمي بشر كه بطور عمده پس از انقلاب صنعتي صورت گرفت و انسان پوينده و تلاشگر هر روز طرحي نودر انداخت و ديوارهاي جهل را بي وقفه فرو ريخت و علوم همچون شاخه هاي پر طراوت و جوان در آغاز بهار پنجه در آسمان ساييد، علم هواشناسي نيز گسترش يافت و با طي زمان تاثير انكار ناپذير خود را بر قلمرو بسياري از رشته هاي علوم نمايان ساخت. بكار گيري دانش هواشناسي به عنوان بستر بسياري از برنامه ريزيهاي علمي ـ فني ـ صنعتي ـ كشاورزي و عمراني و غيره ضرورت يافت و از آن پس هواشناسي يك علم شد و از پرده انزوا خارج و كاربرد علمي و علمي بيشتر بخود گرفته كه همچنان اين روند ادامه دارد.

 

  Copyright © 2005-2018 Hamedan.ir